هاوینگ 2

هاویـــــــــــــــــــــنگ چهارم بیت کوین اتفاق افتاد

در ساعت حدود 3:40 به‌وقت تهران، با استخراج بلاک شماره 840.000 در بلاک چین بیت کوین، پاداش استخراج بیت کوین نصف شد و از 6.25 واحد بیت کوین به 3.125 واحد رسید.
این چهارمین هاوینگ بیت کوین طی 14 سال اخیر می باشد که  از این پس روزانه فقط 450 واحد بیت کوین وارد چرخه خواهد شد.

هاویـــــــــــــــــــــنگ بیت کوین چیست؟

هاوینگ بیت کوین به طور میانگین هر ۴ سال یک بار اتفاق می افتد. طی این فرآیند، پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین نصف می شود. پاداش فعلی تا قبل از هاوینگ 6.25 BTC می باشد و در هاوینگ بعدی به 3.12 کاهش می یابد.

مزایای هاویـــــــــنگ بیت کوین

سقف عرضه بیت کوین 21 میلیون است. به این معنی که بیشتر از 21 میلیون امکان استخراج وجود ندارد. از طرفی ارز های فیات به دلیل عرضه پول، در معرض تورم هستند و بیت کوین به همین دلیل ضد تورم می باشد. بیشتر افراد بیت کوین را با طلا مقایسه می کنند. زیرا منبعی با عرضه محدود دارد که نمی توانیم آن را به صورت مصنوعی افزایش دهیم. در نتیجه بیت کوین ارزشمند تر می شود.

هاوینگ، هوینگ یا هالوینگ؛ تلفظ صحیح halving کدام است؟

تلفظ صحیح کلمه halving، هَوینگ است. اما در فارسی تلفظ هاوینگ رایج‌تر و جاافتاده‌تر است. گاهی از کلمه هالوینگ هم استفاده می‌شود. اما باید توجه داشت که حرف L در halving تلفظ نمی‌شود، پس بهتر است از کلمه هالوینگ استفاده نشود، با این حال این کلمه ممکن است در برخی منابع فارسی استفاده شود. به‌صورت کلی، هوینگ صحیح‌ترین و هاوینگ رایج‌ترین تلفظ halving‌ در فارسی است.

آخرین هاویـــــــــنگ بیت کوین چه زمانی می باشد؟

پارس بیتی ارجمند همان طور که می دانیم هاوینگ بیت کوین تقریبا هر 4 سال یک بار اتفاق می‌افتد.

هاوینگ تا زمانی اتفاق می‌افتد که پاداش هر بلاک به کمتر از یک ساتوشی برسد (هر ساتوشی، یک صد‌میلیونم بیت کوین است). طبق محاسبات انجام‌شده اطلاع داریم که آخرین بیت کوین کامل (20.999.999 شماره ) در حدود سال 2140 میلادی استخراج می‌شود.

این اتفاق در سی‌وسومین (33) هاوینگ بیت کوین رخ خواهد داد.

فهرست